4 סיבות למה ללכת על לימודי פסיכותרפיה

4 סיבות למה ללכת על לימודי פסיכותרפיה

אם התחלתם להתעניין בלימודי פסיכותרפיה, הרי שאתם נמשכים או מזדהים עם הפרקטיקה של הדיבור וההקשבה. פסיכותרפיה היא טיפול הבנוי על יחסי אמון בין מטופל למטפל ומאפשרת למטופל להרגיש בנוח לדבר על חוויותיו, להביע רגשות, לטפל ולדבר על פחדיו ועוד.

אם אתם שוקלים ללכת על לימודים בנושא הפסיכותרפיה, בואו וקראו האם זה באמת המקצוע הכי מתאים לכם. הנה ארבעת הסיבות למה ללכת ללימודי פסיכותרפיה

היכולת להשפיע

הרבה מטפלים בתחום הפסיכותרפיה יסכימו כי אחת הסיבות המשמעותיות ביותר ללמוד לימודי פסיכותרפיה הוא העניין של ההשפעה. כאשר מטופל מדבר על בעיותיו, פחדיו או כל דבר אחר, לכם כמטפלים תהיה היכולת לשנות את דרך חשיבתו, לעזור לו להתמודד עם הפחדים ולראות דברים באור שונה. היכולת שלכם להשפיע על מחשבות פסימיות ולהפוך אותן לאופטימיות היא סוד הקשר של יחסי מטפל מטופל.

היכולת להשתמש בידע

שלא כמו תארים רבים אחרים, לימודי פסיכותרפיה ייתנו לכם ידע ומיומנויות שתוכלו להשתמש בהם הן בפן האישי והן בפן העסקי. נכון, אף אחד לא אוהב לקחת את העבודה שלו איתו הביתה, אבל אם למשל יש לכם חבר או בן משפחה שזקוק לתמיכה, כמה טוב לדעת שיש לכם את האפשרות להציע כתף חמה להישען עליה ואוזן קשבת להקשיב ולעזור.

ההזדמנות להתמקד

אמנם פסיכותרפיה היא מילה אחת המסבירה על עולם שלם של עבודה ועשייה, יהיה רק הגיוני שמתוכה ייצאו אפשרויות רבות להתמחות בהן. כך, תוכלו לבחור אם לעסוק בפסיכותרפיה של עולם הילדים, פסיכותרפיה של הייעוץ הזוגי ועוד מגוון של תחומים. וכאן היתרון שלכם. אם יש נושא מסוים שאתם מתחברים אליו במיוחד בתחום הפסיכותרפיה, תוכלו לפנות אליו, להתמחות בו ולעזור לאנשים רבים המתקשים בדיוק בפן שאתם מתמחים בו.

העצמת האינטליגנציה הרגשית

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מטפל פוגש במטופל, זה היכולת לזהות את הלך רוחו גם אם הוא מנסה שלא להסגיר את עצמו. היכולת לדעת להבדיל בין עצבות למשהו חמור יותר ולו רק ממבט אחד במטופל, תגביר את רמת האינטליגנציה הרגשית שלכם ותיתן לכם כלי שימושי בכל עת. היכולת להכיר ברגש של אדם ולהגיע איתם להבנת הרגש עצמו היא עצומה ושמורה לאלה הבוחרים ללכת ללימודי פסיכותרפיה.

בטח כבר הבנתם, פחות או יותר, לימודי פסיכותרפיה לא מתאימים לכל אחד. וגם אם אתם מאוד רוצים לעזור, יכול להיות שהתחום לא יהיה המדויק עבורכם. אך אם אתם מבינים ויודעים שזו הדרך בה אתם רוצים לצעוד, לימודי פסיכותרפיה יהיו לימודים אקדמיים כמו לימודים לחיים ויתנו לכם כלים להמשך החיים מבלי שהתכוונתם. היכולת להבין את המחשבות והרגשות של בני האדם תוכל לפעול לטובתכם אם תיישמו אותה גם על עצמכם.