5 כללי זהב לבחירת עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית

5  כללי זהב לבחירת עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית

מתכננים להגיש תביעת רשלנות רפואית? במדריך זה נציג את חמשת כללי הזהב לצורך בחירה של עורך דין אשר מתמחה בתחום – וזאת בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי בחרתם כשורה.

כיצד לבחור עורך דין בעבור תביעת רשלנות רפואית?

תביעות רשלנות רפואית הפכו בשנים האחרונות לתביעות נפוצות מאוד, בעיקר בשל התהודה הציבורית הרחבה וכן העלייה במודעות לכך כי הליכים רפואיים (כמו גם קוסמטיים) עלולים להוביל לנזקים זמניים או קבועים אשר משפיעים באופן משמעותי על איכות החיים של המטופלים, לעיתים עד מצב של אובדן כושר עבודה כתוצאה מאותו הליך. תוכלו למצוא מידע מקיף על רשלנות באתר הזה, וזאת בכדי שתוכלו להבין האם אתם עומדים בקריטריונים לצורך הגשת תביעה. חשוב לציין כי מדובר בתביעה מורכבת, ועל כן ישנו הכרח בייצוג משפטי מצד עורך דין אשר מתמחה בתחום רשלנות רפואית. כיצד לבחור? להלן חמשת כללי הזהב:

ניסיון 

בתהליך איתור של עורך דין חשוב לבחון ראשית כל את הניסיון שלו בתחום. ככל שעורך הדין שלכם מנוסה יותר, כך הוא ידע להתמודד בצורה טובה יותר עם ההיבט המשפטי ואף לבחון בצורה מקצועית את המקרה הפרטני שלכם, עוד לפני הגשת התביעה. עורך דין מנוסה ידע לבחון את התיק, ליצור קשר עם מומחים מטעמו אשר יבססו את כתב התביעה וכן לגבש תשתית לגבי הסכום המשוער אשר מגיע לכם כתוצאה מאותה רשלנות.

סריקה ברשת

נצלו את המידע המצוי ברשת ובדקו היטב אודות עורך הדין. למעשה, ברחבי הרשת ניתן לקרוא אודות עורך הדין וכן לבחון כי עורך הדין עמו אתם מעוניינים לעבוד רשום במרשם של לשכת עורכי הדין, והוא מורשה לעסוק בתחום. 

קבלת המלצות

בעת יצירת קשר עם עורך דין אל תחששו לבקש המלצות של לקוחות עמו הוא עבד. בכך, תוכלו להתרשם מטיב המקצועיות וכן מהרושם נותר כתוצאה מהעבודה המשותפת. ככל שלעורך הדין יהיו יותר המלצות, כך תוכלו להיות בטוחים בבחירה. 

התמחות ספציפית

עורך הדין עמו אתם מתקשרים חייב להיות מומחה בתחום של רשלנות רפואית. לצערנו, ישנם עורכי דין אשר לעיתים מייצגים מקרים של רשלנות רפואית למרות שהם אינם מתמחים בתחום. על כן, בדקו כי משרדו של עורך הדין והוא עצמו מתמחים בתחום ומייצגים רק תובעים בתחום הרשלנות רפואית. 

שכר טרחה 

בעת חתימה על חוזה, בדקו כי עורך הדין מציין את גובה שכר הטרחה מראש, אם וכאשר אכן ייקבע כי אתם זכאים לפיצוי. לרוב, דמי הטרחה בתחום של רשלנות רפואית נע בין 20%-30%, ועל כן בעת החתימה בדקו היטב כי כל הפרטים בעבור הייצוג המשפטי שכר הטרחה וכן כל העלויות הנלוות מבחינת הגשת התביעה, כך שתוכלו להיות בטוחים בבחירה של עורך דין מקצועי.