5 שאלות שצריך לשאול לפני הליך השתלת שיער

5 שאלות שצריך לשאול לפני הליך השתלת שיער

אם אתם מתלבטים האם כדאי לשנות את המראה שלכם ואתם נוטים אל עבר השתלת השיער, דעו כי מדובר הבליך רציני ופולשני. השתלת שיער במרפאה הלא נכונה יכולה להותיר אתכם מצולקים הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית וכמו שעבור ניתוחים אחרים אתם תבצעו בדיקה מקיפה, כך רצוי שתעשו גם עבור השתלת השיער שלכם.

כדי לעזור לכם, הבאנו לכם 5 שאלות שיתנו לכם אינדיקציה לאיזו מרפאה ללכת-

1.      האם אתם מועמדים מתאימים להשתלת שיער?

הדבר הראשון שיעשה הרופא בבדיקה שלכם היא להעריך האם אתם מועמדים טובים עבור ניתוח השתלת שיער. ההתאמה מבוססת על פי מספר גורמים, כולל גיל, מצב בריאותי קיים והשיער עצמו. גם אם אתם לא מתאימים לניתוח, המנתח שלכם ידע לתת לכם מידע על טיפולים חלופיים כדי לעזור לכם לשקם את השיער או להאט את אובדן השיער.

2.      אילו הסמכות יש למנתח שלכם?

כדי להבטיח השתלת שיער מוצלחת זה מאוד חשוב שתדעו כי המנתח שלכם מוסמך לניתוחים כאלו. הרופא שתבחרו בסופו של דבר יהיה הרופא בעל הניסיון הטוב ביותר, עם ותק מספק במקצוע ובעל ההסמכות הנכונות עבור ביצוע השתלות שיער במרפאה. כמו כן, זה בסדר לבקש לראות ניתוחים קודמים בכדי לראות מהן התוצאות של הניתוחים תחת טיפולו של הרופא איתו אתם נפגשים.

3.      מה עליכם לעשות לפני הניתוח?

תלוי בסוג השתלת השיער שאתם עושים, יתכן ותצטרכו למלא אחר הוראות הרופא עוד לפני הניתוח. ישנם מקרים בהם יבקשו מכם להפסיק להשתמש בשמפו ו/או מרכך כמה ימים לפני הניתוח או להשתמש בשמפו ייחודי עבור מי שעומד לעבור ניתוח השתלת שיער. זו שאלה חשובה שצריכה להישאל מאחר והיא יכולה לעזור להשתלת השיער להיות מוצלחת יותר.

4.      איך הניתוח שלכם הולך להיות?

כמו שלכל ניתוח קיימת תוכנית עבודה, כך גם לניתוח השתלת שיער. השאלה הזו צריכה להישאל לפני שאתם בוחרים את הרופא שלכם מאחר וכל רופא עובד בשיטה אחרת. בקשו מהרופא להציג את תוכנית הפעולה של הניתוח, כיצד יתבצע, כמה זמן יארך והיכן הרופא הולך לגעת במהלך הניתוח. כך תהיה לכם האינדיקציה להבין האם הניתוח עליו אתם מדברים הוא הניתוח הטוב ביותר עבורכם.

5.      כמה זמן החלמה?

גם ניתוח השתלת שיער מצריך זמן החלמה מאחר והניתוח מצריך עבודה חודרנית. המקום המנותח יהיה אדום ואולי נפוח אך שוב, זה בהתאם לניתוח אותו בחרתם. זמן החלמה יכול לנוע בין כמה ימים, שבוע ועד לחודש. הכל בהתאם לניתוח המסוים וכמות הזקיקים אותה ביקשתם להשתיל. כמו כן, בקשו מהרופא שלכם טיפים להחלמה נכונה ובריאה שתעזור לכם לשמור על השתלת השיער שלכם.

חמשת השאלות האלו הן שאלות חשובות שחייבות להישאל. כשתהיו שבעי רצון מהתשובות של הרופא, כך תדעו שזה הרופא שלכם.