עסקים בדובאי – האם זה באמת כדאי?

עסקים בדובאי – האם זה באמת כדאי?

הרבה דברים נאמרו על הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאמירויות, ולא מעט אנשים כבר התחילו לחשוב על החופשה הבאה שלהם בדובאי או באבו דאבי. אך יש כאלה שדווקא מסתכלים על ההזדמנות העסקית שהגיעה בעקבות ההסכם הזה, הזדמנות עסקית שלא הייתה קיימת מעולם לעסקים ישראלים. לא מעט בעלי עסקים וחברות מתחילים לבחון את האפשרות של שיתוף פעולה עם עסקים באמירויות.

אז לפני שאתם עושים החלטה כל כך משמעותית, האם זה בכלל יהיה שווה את זה? ומהם הדברים שאתם צריכים להיזהר מהם? דובאי וגם אבו דאבי הן ערים גדולות ומאוד עשירות, אך עדיין אתם צריכים לקחת בחשבון את כל האלמנטים השונים שעשויים לפגוע בכם. אתם תמיד צריכים לשים את העסק שלכם בראש סדר העדיפויות בכל רגע נתון.

תהיו זהירים – פזיזות יכולה לפעול לרעתכם

אומנם עסקים עם דובאי יכולים להיות מעולים, אך בו בזמן אתם צריכים להיות מאוד זהירים. אתם לא יכולים לסמוך על כל עסק מקומי, ואתם לא יכולים לדעת מראש מה המניעים שמפעילים כל אחד שיעבוד אתכם. לכן כמו שאתם בוחרים שותפים בישראל, כך גם מוטב שתבחרו שותפים בדובאי או בכל מקום אחר בעולם. תהיו חשדניים ותנסו להיות בטוחים שאתם עושים החלטה שתהיה משתלמת ונכונה עבורכם – כי אם תעשו טעות זה עלול לעלות לכם ביוקר.

לפני שתעשו החלטות קשות – תגיעו לבקר בדובאי

אל תרתמו את הסוסים לעגלה עד לפני שאתם בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה. לפני שאתם עושים החלטה כזאת או אחרת, מוטב שתגיעו לדובאי על מנת להרגיש את האווירה המקומית. אתם מכירים הכי טוב את העסק שלכם, ורק כאשר אתם תראו במו עיניכם את האווירה המקומית, אתם תוכלו להבין האם יש לו עתיד במדינה או שמא מוטב לכם לקחת צעד אחד לאחור.

תזכרו – מדובר על מדינה מוסלמית

לפני שאתם מתחילים לעשות עסקים בדובאי, אתם צריכים להיות מודעים לכך שמדובר על מדינה מוסלמית – כך שהיא ככל הנראה שונה ממדינות אחרות שבהן ניהלתם עסקים. כך שמוטב יהיה שתכירו את האווירה המקומית, כך שתוכלו להגיע למצב שאתם עושים החלטות שנכונות לעסק שלכם. עסקים בדובאי יכולים להיות מצוינים, כל עוד אתם בטוחים שזה יהיה המקום שבו תוכלו למנף את העסק שלכם – המקום שבו אתם יכולים לפרוח.

לא בטוחים? תיקחו לעצמכם את הזמן

אל תגיעו למצב שאתם פועלים מתוך לחץ של זמן, כי בסוף זה יהיה אך ורק לרעתכם. לא מדובר על החלטה קלה, ולא מן הנמנע שאתם לא תהיו בטוחים כל כך לגביה. זה בסדר גמור וזה גם מאוד הגיוני, אתם עומדים לעשות החלטה שעשויה להשפיע על העסק שלכם. קחו נשימה עמוקה, ורק שתהיו בטוחים תעשו את הצעד הזה.