איך לבחור את המקום הנכון להזמנת אוכל לבעלי חיים?

איך לבחור את המקום הנכון להזמנת אוכל לבעלי חיים?

לסוג האוכל ואיכותו השפעה משמעותית על ההתפתחות והבריאות של חיית המחמד שלנו.
כדאי להתייעץ עם הווטרינר בטרם גיבוש התפריט התזונתי ולהתייחס גם לנושא החטיפים, למשל, בתהליך אילוף, השלמת ויטמינים חיוניים וכן להעדפותיו של בעל החיים במידה והוא סרב לאכול אוכל מסוג מסוים.
שוק המזון לבעלי חיים רחב ומגוון ושופע אופציות רבות ומומלץ לבחור בקפידה את המקום ממנו אתם בוחרים להזמין אוכל – ההיצע, האיכות, טווח המחירים, האספקה ופרמטרים נוספים שעושים הבדל גדול. לפניכם מספר טיפים לבחירת מקום להזמנת אוכל לבעלי חיים:

היצע זה שם המשחק

אין ספק שההיצע משחק תפקיד חשוב בבחירת חנות חיות שמוכרת מזון על אחת כמה וכמה אם היא מוכרת אוכל גם לכלבים, חתולים ואפילו למכרסמים, ציפורים ודגים. כך שכל האופציות מחכות לכם במקום אחד ואין צורך שתפצלו את הרכישות שלכם בין מספר חנויות. העדיפו מקום שמציע סוגים שונים של מזון, למשל, במקרה של כלבים – יבש, טבעי, מעדנים ושימורים, מזון רפואי במידה ולכלב יש בעיה רפואית שמצריכה מזון מסוג מסוים ואפילו אביזרים משלימים לשתייה ואכילה. מבחינת גיוון התייחסו גם לנבחרת המותגים שמחזיק המקום והאם מדובר במותגים מוכרים בתחום ואם הוא מוכר את המותגים המועדפים על חיית המחמד שלכם. תוכלו להתחיל בחבילות קטנות יחסית להתנסות במידה ואין לכם מידע מקדים עדיין בנוגע לאוכל המועדף על חיית המחמד שלכם. 

חנות פיזית או מקוונת? זו השאלה!

כל אחד וההעדפה שלו. יש מי שאוהבים ללכת לסניף פיזי ולבחור בעצמם את האוכל, תוך התייעצות עם המוכר במעמד המכירה, התבוננות בסוגים השונים ולהפוך את הקנייה גם לסוג של חוויה ואילו אחרים בוחרים להזמין מחנות מקוונת. מומלץ לבחור חנות מקוונת של רשת שיש לה גם סניפים, כדי לשמור את האופציות פתוחות בנוגע למשלוח עד הבית או איסוף מהחנות הקרובה לביתכם או למקום עבודתכם. זכרו שיותר קל להזמין מהאינטרנט לאחר שכבר יש לכם הכרות עם מוצר ספציפי ואתם יודעים טוב יותר מה להזמין ובאיזו כמות. כמו כן, בדקו אם יש אתר האם ניתן להשאיר פרטים ולקבל גם שיחת ייעוץ ועזרה בביצוע תהליך הרכישה. 

ההתאמה קובעת

אם אתם חדשים בתחום רכישת המזון לבעלי חיים או מעוניינים לגוון, בחרו מקום שידע להתאים לכם את האוכל ככל שניתן על פי פרמטרים שונים. אם בחרתם בפלטפורמה וירטואלית בדקו שיש מנוע חיפוש מפורט המאפשר לכם לסנן לפי קטגוריות רלבנטיות עד הצגת האוכל המתאים ביותר, למשל, לפי שלב בחיים, גזע, תזונה מיוחדת, משקל, יצרן וטווח מחירים. 

הנחות, חבילות ומה שביניהן

התקציב אף הוא בעל השפעה על הבחירה וכדאי תמיד לבצע סקר שוק קצר ולבדוק היכן הכי משתלם מבלי להתפשר על איכות וזמן אספקה. יש אתרים וחנויות המציעים מבצעים משתנים או מבצעים ברכישת כמות גדולה (למשל 3+1), הנחות למי שרוכש מספר מוצרים בחבילה. גלמו בשקלול הכספי את ההנחה יחד עם המשלוח וכל הוצאה אחרת. 

ממועד אספקה ועד שירות

לפני שהזמנתם אוכל לחיית המחמד שלכם, בדקו אם אתם מזמינים מאתר אינטרנט בכמה זמן אספקה מדובר, מהי עלות המשלוח ואם יש מינימום לביצוע הזמנה, האם יש הנחות לחברי מועדון לקוחות ומהי המדיניות בנוגע להחזרות והחלפות.
תוכלו לבדוק עם בעלי חיות מחמד אחרים היכן הם נוהגים לרכוש ועל איזה מקום הם ממליצים, האם מדובר אכן בסחורה טרייה שעומדת בסטנדרטים גבוהים ואם השירות מהיר והיחס אדיב ומקצועי.